دوره‌ها

 • 2 درس‌ها

  آموزش ترسیم تحلیل سایت

  در روند طراحی، تحلیل سایت موجود و شناخت عناصراقلیمی و فیزیکی موجود در سایت از اهمیت ویژه ای برخوردار است. چراکه هر یک از این عوامل بر فرم و جانمایی های عملکرد های مورد نیاز تاثیر به سازایی دارد. لذا لازم است قبل از ورود به طراحی دید کامل و جامعی نسبت به این عوامل پیدا کرد. برای نشان دادن هر یک از این عوامل و تاثیر آن در طرح لازم است با استفاده از علائم تحلیلی، تحلیلی از سایت موجود ارائه شود. با توجه به اهمیت تحلیل سایت راندوی چند نمونه تحلیل سایت در دوره آموزشی فوق آموزش داده شده است.

 • 5 درس‌ها

  راندوی آب حوض و استخر

  حوض و استخر  از جمله عناصر معماری ای هستند که به طور معمول در فضاهای خارجی و محوطه سازی مورد استفاده فراوان قرار می گیرند. از این رو راندوی این عناصر در راندوی پرسپکتیوهای خارجی و سایت پلان بسیار حائز اهمیت است. به منظور نمایش بافت آب ساکن لازم است به تکنیک های راندوی سطح و متریال آب مسلط باشید. در این دوره ی آموزشی هر آنچه برای راندوی متریال آب ساکن از جمله آب استخر و آب حوض لازم است بدانید فراهم آمده است.

 • 4 درس‌ها

  راندوی آجر

  برای ارائه بهتر و واقعی تر ساختمان، فضاها، اجسام و مبلمان لازم است جنس و بافت مصالح موجود با دقت و وضوح بیشتر نمایش داده شود تا محصول نهایی به واقعیت نزدیک تر بوده و آنچه در ذهن طراح قرار  دارد را هرچه بهتر به مخاطب نشان دهد.

  در معماری از متریال های متفاوتی استفاده می شود که یکی از پرکاربردترین آن ها آجر است. در این پک آموزشی با نحوه راندوی چند مدل آجر آشنا خواهید شد.

 • 2 درس‌ها

  راندوی بتن

  به منظور ارائه بهتر ساختمان و نشان دادن بهتر بافت و جنس مصالح ساختمان با وضوح بیشتر و‌ نمایش دقیق تر آنچه در ذهن طراح میگذرد لازم است تا جهت ارائه ایده های ذهنی و تصویر کردن آن ها بر روی کاغذ، به راندوی انواع متریال مسلط بوده تا تصویر ترسیم شده به واقیت نزدیک تر باشد. یکی از پرکابردترین متریال های اجرایی، بتن است که در این پک آموزشی با نحوه ی راندوی آن آشنا خواهید شد.

 • 5 درس‌ها

  راندوی چوب

  چوب یکی از متریال بسیار پرکاربرد در ساختمان ها، چه فضای داخلی و چه فضای خارجی است. چوب از نظر بافت و رنگ تنوع بسیاری دارد که بعضی از انواع آن در نمای ساختمان و گونه های دیگر در وسایل و دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار میگیرد. از این رو برای راندوی ساختمان و فضاهای داخلی تلط بر راندوی چوب حائز اهمیت فراوان است. در دوره آموزشی راندوی چوب چندین مدل متنوع از انواع چوب راندو شده و نحوه ترسیم هر یک از آن ها با جزئیات کامل توضیح داده شده است.

 • 3 درس‌ها

  راندوی دریا و رودخانه

  راندوی دریا، رودخانه و برکه از جمله عناصر طبیعی هستند که معمولا برای نشان دادن سایت طراحی و از این رو در سایت پلان ها و شیت های تحلیل سایت کاربرد بسیار دارند. به منظور نمایش بافت آب لازم است به تکنیک های راندوی سطح و متریال آب مسلط باشید. در این دوره ی آموزشی آنچه برای راندوی متریال آب های طبیعی از جمله آب برکه، آب رودخانه و دریا لازم است بدانید فراهم آمده است.

 • 4 درس‌ها

  راندوی شیشه

  پنجره ها یکی از اجزای جدانشدنی ساختمان ها هستند که فرم و شکل آن ها در ظاهر بنا تاثیر زیادی دارد. لذا راندوی شیشه تاثیر به سزایی در راندوی نمای داخلی و خارجی ساختمان و همچنین راندوی فضاهای داخلی ای که در آن ها آینه و شیشه وجود دارد. در این دوره آموزشی نحوه راندوی انواع شیشه ، از روشن تا تیره آموزش داده شده است. لازم به ذکر است راندوی شیشه های آموزش داده شده در قالب پنجره های خارجی، برای شیشه های داخلی و آینه نیز قابل تعمیم است.

 • 4 درس‌ها

  راندوی کفسازی خارجی

  در ترسیمات معماری به منظور هر چه بهتر نشان دادن جزئیات، طراحی و حال و هوای یک فضا لازم است کفسازی آن فضا به خوبی راندو و نمایش داده شود. متریال مورد استفاده در فضاهای خارجی با آنچه برای کفسازی فضاهای داخلی مورد استفاده قرار می گیرد متفاوت بوده و اکثرا از متریالی مانند سنگ، با مدل ها و چیدمان های مختلف استفاده می شود. در این دوره آموزشی انواع کفسازی خارجی که برای راندوی سایت پلان و یا پرسپکتیو های خارجی دید پرنده و ناظر استفاده می شود معرفی و آموزش داده شده است.

 • 3 درس‌ها

  راندوی کفسازی داخلی

  به منظور نشان دادن متریال و حال و هوای فضای داخلی یک محیط لازم است کفسازی فضا به خوبی نمایش داده شود. یکی از کفسازی های رایج در فضاهای داخلی پارکت است که در این دوره ی آموزشی آنچه برای راندوی آن لازم است بدانید فراهم آمده است.

 • 5 درس‌ها

  علائم گرافیکی

  یکی از اولین گام ها در پروسه طراحی معماری تحلیل وضعیت موجود و پس از آن ترسیم دیاگرام های ایده و اسکیس های اولیه است. استفاده از علائم گرافیکی برای ترسیم و نمایش هر چه بیشتر ایده های ذهنی بر روی کاغذ لازم و ضروری است. علائم گرافیکی را می توان به انواع فلش ها با کاربرد های گوناگون و علائم تحلیلی تقسیم کرد که در این پک دوره آموزشی با پرکاربردترین  این علائم و نحوه ترسیم آن ها آشنا خواهید شد.

 • 3 درس‌ها

  فیگور

  برای نشان دادن مقیاس و یا فعالیت های جاری در یک فضا معمولا از المان هایی مانند فیگور و ماشین استفاده می شود. فیگوهایی که در راندوها استفاده می شود به طور معمول فیگور های شماتیک و بدون جزئیات هستند که شیوه ترسیم آن ها با فیگورهای رئال و واقعی متفاوت است. در این پک آموزشی با چند مدل فیگور پر کاربرد در ترسیمات معماری آشنا خواهید شد.

 • 5 درس‌ها

  نحوه ترسیم خطوط

  نحوه ترسیم خطوط مدادی، روانویسی و ماژیکی مهمترین اصل در اسکیس و راندو است که شروع فرایند طراحی و ترسیم محسوب می شود. برای راندوی سطوح و احجام لازم است تا به نحوه ترسیم خطوط تسلط کافی وجود داشته باشد. لذا در این پک آموزشی با صفر تا صد ترسیم انواع خطوط کاربردی در اسکیس و راندو آشنا خواهید شد.

});